Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. Kapitola

6. 11. 2010

  Ariell dorazila na nádraží a šla se podívat, kdy jí jede box *. Číslo 314 mělo vyjet za půl hodiny, takže si Ariell musela pospíšit. Zaplatila si lístek a nastoupila do boxu. Ten se po deseti minutách dal do pohybu. Ariell se pohodlně usadila a začala si číst. Čekala ji cesta dlouhá bez mála hodinu.

  Box se vynořil ze země na nějakém zdánlivě opuštěném místě. Byl tam ten silniční ostrůvek pro lidi, co vystupovali a nastupovali, pak jedna několika pruhová silnice, za ní louka a za ní stromy. To bylo všechno. "Do jakého zapadákova jsme zase přijeli? Já bych byla ráda, kdybych se už dostala do Johanova." řekla si potichu Ariell. V tu chvíli rozhlas zahlásil: "Johanov". Ariell vytřeštila oči a zůstala sedět jako přikovaná. Až poslední výzva pro cestující do Johanova, aby vystoupili, ji probudila. Ariell si vzala všechny své věci a zmáčkla tlačítko, které dalo řidiči boxu znamení, že někdo chce vystoupit na téhle stanici. Jakmile Ariell vystoupila, dveře od boxu se zavřely a box se opět ponořil pod zem, aby pokračoval v určené trase.

  "No super. A co teď? Sice jsem jim dávala znamení, že přijedu už dnes, ale kdo by pro mě jel takhle v noci." mluvila Ariell jen tak do ticha. V tom tam dorazilo auto*. Z okna u řidiče se zvalo: "Ty jsi Ariell Dirro?" Ariell odpověděla a z auta vystoupila mladá dívka (asi stejně stará jako Ariell). U pasu měla zbraň. Když viděla, jak se na tu zbraň tváří Ariell, řekla jen: "Vysvětlím ti to později." vzala Arielliny věci, rychle je naložila do kufru od auta. Otevřela dveře od první řady v autě a sama nastoupila k volantu. Jakmile slyšela zabouchnutí dveří, zmáčkla tlačítko pro rychle zamykání dveří.

"Chováš se, jako by každou vteřinu venku někomu hrozilo nebezpečí." řekla Ariell po chvíli.

"Nejsi daleko od pravdy. Z věznice utekl nějaký nebezpečný vrah a tak tu každý radši po setmění nevychází z domu. Proto mám tu zbraň, na kterou ses moc netvářila, dole na zastávce. Myslím, že jsem se nepředstavila, já jsem Lilla Mao. A tobě mam říkat jak? Ariell nebo Marci?"

"Ariell bude stačit. Jak daleko je vaše farma?"

"Asi půl hodiny, z toho pojedeme tři minuty po našem pozemku."

"Tři minuty po vašem pozemku? Vzhledem k tomu, že auto je rychlejší než chůze a autem to potrvá ty tři minuty, musíte mít veliký pozemek."

"Znám i větší. Teď pojedeme přes les, takže ztmavím pro jistotu skla a ještě si ověřím zamknutí auta."

"To je to tu tak nebezpečné?"

"Kvůli tomu uprchlíkovi ano."

 

 

 

* Box: Taminská obdoba našeho vlaku. Vypada jako obrovská prosklená krabice, ve které jsou jednotlivé kupé. Některé boxy jedou pod zemí, některé jedou ve vzduchu díky drátům a některé se pohybují jen tak po zemi.

Auto: Slovo je stejné, ale vzhled jiný. Většina starších modelů vypadá obdobně. Tohle auto, ve kterém přijela Lilla bylo pro 10 lidí- Řidič tam sedí sám, jsou tam tři řady sedadel po třech, z nichž každá řada má vlastní dveře, a ještě jedny dveře jsou přes uličku naproti řidiči. Tolik dveří tam je hlavně proto, že když nastupuje 10 lidí, jedny dveře by nestačily, takže část nastoupí hlavním vstupem a zbytek nastupuje do jednotlivých řad. Tahle auta mají ještě pneumatiky, ale nejnovější modely létají půl metru nad zemí, díky vzduchovým nádobám na místo kol.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieStatistiky

Online: 1
Celkem: 32907
Měsíc: 269
Den: 7